
8 tipov na veľkonočnú výzdobu a veľkonočné hry zo zahraničia
Dievčatá dúfajú, že budú tentokrát ušetrené toho studeného potoka a mokrého trička pred ich domom. „Ako inak by ste, milé dievčatá, boli celý rok krásne a zdravé?“ Tvrdia chlapci nevinne. Gazdinky pečú veľkonočného baránka, šibači si „brúsia“ korbáče.
Áno, aj taká je Veľká Noc na Slovensku. Čo tak vniesť do nej ale trochu zahraničného „šmrncu“ a sťažiť šibačom ich lov na výslužku? Ako na to?
Kto hľadá, nájde (z Anglicka)
Vyhláste hon na sladkosti! Ukryte čokoládové vajíčka, zajačiky či iné dobroty na záhrade alebo v interiéri a nechajte šibačov, nech si ich sami nájdu. Táto anglická tradícia je veľmi obľúbená a závisí len od šikovnosti šibačov, koľko sladkostí sú schopní nájsť. Chcete im pomôcť? Skúste ich navigovať pomocou hry „teplo-zima“. Viac tipov nájdete aj v tomto videu (v 3. minúte je táto hra).
Kotúľanie vajíčka (z USA)
Stále si lámete hlavu, ako zabaviť hostí? Uvarte si vajíčka natvrdo a pripravte lyžice alebo drevené paličky. Zmyslom hry je kotúľať vajíčka po vyznačenej trase pomocou zvoleného nástroja. Ten, komu sa podarí prísť do cieľa ako prvý, získava pripravenú odmenu. Vedeli ste, že tento zvyk pochádza z USA a koná sa každoročne v Bielom dome?
Vajíčková vojna
Chcete zažiť kopec zábavy? Uvarte vajíčka a keď už je tá Veľká noc, pomaľujte ich podľa svojho vkusu. Každý súťažiaci si potom vezme jedno vajíčko a so svojim spoluhráčom si ním poklepáva, až pokiaľ sa jednému z nich nerozbije. Vyhráva ten, kto rozbije najviac vajíčok. Čo vy na to, idete si klepnúť?
A čo na Ukrajine, vo Francúzku či Nemecku?
Veľkonočná výzdoba
Už ste premýšľali nad veľkonočnou dekoráciou? Poďte tým svojim šibačom ukázať, aké máte krásne ozdoby a možno budú nimi takí očarení, že zabudnú i na samotnú šibačku.
Interiér na jednotku – Túžite dodať nádych Veľkonočných sviatkov do vašich komnát? Lampióny v tvare vajíčka či zajačika rozjasnia každú izbu. Ak navyše pridáte k tomu veľkonočnú girlandu, môžete si byť istý, že chlapcom z toho padne sánka alebo korbáč.
Veselé stolovanie – Nič nepoteší detské oko viac ako veselé obrázky všade navôkol. Stavte na servítky, tanieriky a poháriky s motívmi Veľkej noci a vaše dieťa bude v siedmom nebi. Ak je to malá slečna a obáva sa oblievačky, určite jej tieto dekoračné predmety zdvihnú náladu.
Zaujmite okoloidúcich – Práve ste doumývali všetky okná v byte a premýšľate nad výzdobou? Čo takto použiť samolepky na okno? Uľahčia vám prácu s vystrihovaním a ak sú navyše lesklé, budú sa krásne vynímať.
Výslužka ako sa patrí –Ak si chcete „šplhnúť“ u šibačov, stačí použiť namiesto obyčajného vrecúška takýto krásny košík so zajačikom alebo kuriatkom. Nie nadarmo sa hovorí, že „obal predáva“.
Prajeme vám nezabudnuteľnú šibačku a k tomu veľa vody.
All comments